homepage

Sıhhi havlu

Orkid pedlerin içinde ne var?

Orkid ailesi olarak, sürekli kullandığınız ürünlerin içeriğinin ne olduğunu bilmek istediğinizi anlıyoruz. Bu nedenle, kendinize uygun ürünü seçebilmeniz için ihtiyacınız olan bilgileri sağlamayı taahhüt ediyoruz.

Orkid hijyenik pedler, mükemmel bir koruma ve rahatlık sağlamak üzere tasarlanmış malzemelerden üretilmiştir. Ürünlerimizin bileşimi ve her bir bileşenin ne işe yaradığı hakkında tam bir açıklama için lütfen aşağıya bakın.

Sorunuz mu var? Lütfen Soru-Cevap sayfamıza bakın veya bize mesaj gönderin.

Orkid ürünleri güvenli midir?

Evet, pedlerimiz güvenlidir ve her gün milyonlarca kadın tarafından güvenle kullanılmaktadır. Sizin güvenliğiniz yaptığımız her şeyin merkezindedir. Bu yüzden, ürünlerimiz; doktorlar, çeşitli üniversitelerden bilim insanları ve sağlık makamları gibi bağımsız uzmanların değerlendirmeleri de dahil olmak üzere titizlikle test edilmektedir. Ürünlerimiz raflarda yer almadan önce üretim aşamasında 1800'den fazla kalite testine tabi tutulur. Her yıl bağımsız laboratuvarlar tarafından pedlerimiz ve bileşenleri üzerinde 20.000'den fazla test yapılmaktadır. Ayrıca, Orkid (Orkid Ultra, Orkid Gece, Orkid Sensitive), Skin Health Alliance (Cilt Sağlığı Birliği) tarafından “Dermatolojik Olarak Onaylanmıştır” akreditasyonuyla ödüllendirilmiştir.

Pedleriniz cildi tahriş eder mi?

Hayır, pedlerimiz ciltte tahrişe neden olmaz. Tüm ürünlerimiz, güvenle kullanılmalarını sağlamak için sıkı güvenlik testlerinden geçirilir. Güvenlik değerlendirmesinin bir örneğini burada bulabilirsiniz.

Kokulu pedler güvenli mi? Tahrişe neden olup kaşındırırlar mı?

Sizin güvenliğiniz yaptığımız her şeyin merkezindedir. Yani, kokulu pedlerimiz de kokusuz pedlerimiz gibi kullanım için güvenlidir. Kokulu pedlerimizdeki koku dahil, tahriş edici olmayan ve bir ped içerisinde kullanıldığında kaşıntıya neden olmayan malzemeleri seçiyoruz. Ayrıca, pedlerimizde kullanılan kokular dünyanın koku güvenliği konusunda önde gelen otoritesi olan International Fragrance Association (Uluslararası Koku Birliği) tarafından belirlenen sıkı güvenlik standartlarını karşılamaktadır. Kokusuz kullanmayı tercih eden veya kokulara karşı hassasiyeti olan kişilere kokusuz ürünlerimizi tavsiye ediyoruz.

Pedleriniz neden %100 pamuktan yapılmıyor?

Ürünlerimiz hangi malzemeden yapılırsa yapılsın, katı güvenlik ve etkinlik standartlarına uygundur. Her kadın farklıdır, dolayısıyla her âdet de öyledir. Bu yüzden, herkesin ihtiyacını karşılayabilecek farklı ürünler sunmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple, güvenebilecekleri sade ve basit malzemelerle yapılmış bir ped isteyen kadınlar için yaratılmış olan Orkid Sensitive Essentials'ı geliştirdik.

Ödün vermenize gerek yok; Sensitive Essentials boya, parfüm ve klor ağartması içermeyen sade ve basit malzemelerle güvenilir Orkid koruması ve rahatlığı sunar.

Orkid Sensitive Essentials pedlerde klor ağartması var mı?

Hayır, diğer pedlerimiz basit bir klorsuz arıtma işlemi kullanılarak saflaştırılırken, Orkid Sensitive Essentials pedleri tamamen klorsuz bir işlemle saflaştırılır. Her iki süreç de aynı derece de güvenlidir.

Pedlerde neden ağartma yapılır?

Tedarikçilerimiz ürünlerimizdeki selüloz liflerini saflaştırmak için basit bir klorsuz işlem uygulamaktadır. Saflaştırma, doğal kirlilikleri ortadan kaldırır ve lifleri üretime hazır hale getirmek üzere temizler. Liflerin beyazlatılması bu işlemin bir sonucudur, ancak amacı değildir. Orkid Sensitive Essentials pedleri selüloz lifinin alternatif bir yöntem olan tamamen klorsüz hidrojen peroksit kullanılarak saflaştırıldığı bir seçenek sunar.

Pedlerinizde toksik boya var mı?

Hayır, yok. Pedlerimizin bazılarında kullanılan pigmentler, güvenle kullanılmalarını sağlamak için yetkili kuruluşlar, sağlık mesleği mensupları ve bilim insanları tarafından titizlikle değerlendirilir.

Ürünlerinizin güvenli olduğunu nasıl garanti edebilirsiniz?

İçiniz rahat olsun; bilim temelli değerlendirme sürecimiz, ürünlerimizi kullanan kadınların güvenliğini sağlamak için çalışır. Sadece bilime dayalı güvenlik standartlarının gereklerini karşılayan ürünler ve malzemeler piyasaya sürülebilir. Ayrıca, ürünlerimizin güvenle kullanılabildiğinden emin olmak için değerlendirmelerimizi bilim insanları, sağlık mesleği mensupları ve yetkili kuruluşlarla paylaşıyoruz. Güvenlik sürecimizle ilgili daha fazla bilgi için bu web sitesini ziyaret edin.

Güvenlik taahhüdümüz

Orkid, tüm ürünlerimizin sıkı güvenlik standartlarına uygun olmasını sağlamayı taahhüt eder. Ayrıca, güvenlik değerlendirmelerimizin ve malzemelerimizin ürünlerimizi kendi cilt güvenlik gereklilikleriyle karşılaştıran bağımsız uzmanlar tarafından incelenmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, Skin Health Alliance (Cilt Sağlığı Birliği) tarafından “Dermatolojik Olarak Onaylanmıştır” akreditasyonunu almaktan gurur duyuyoruz.

Skin Health Alliance (Cilt Sağlığı Birliği) Akreditasyonu

Skin Health Alliance nedir?

Kendi sözleriyle: “Skin Health Alliance dünya üzerindeki ürünlere, hizmetlere ve markalara profesyonel dermatolojik akreditasyon sağlamaktadır.

Ürünlerin cilt güvenliği konusunda bağımsız bir şekilde doğrulandığını temin ederek, tüketicilerin seçimlerine güven duymalarına yardımcı oluyoruz.

Ayrıca, çalışmalarımız sayesinde pek çok cilt yardım kuruluşunu ve hayır işini desteklemekten gurur duyuyoruz. ”

https://www.skinhealthalliance.org/about-us/

Orkid (Orkid Ultra, Orkid Gece, Orkid Sensitive), Skin Health Alliance tarafından “Dermatolojik Olarak Onaylanmıştır” akreditasyonuyla ödüllendirilmiştir.

Skin Health Alliance akreditasyonuna sahip olmak ne anlama gelir?

“Skin Health Alliance dermatolojik akreditasyon logosu ürünlerin bir dizi kapsamlı cilt güvenliği gereksinimlerimizi karşıladığını gösteren bir güvencedir. Bu gereklilikler üretici veya marka tarafından değil, önde gelen bağımsız dermatologlar ve cilt bilimcileri ekibimiz tarafından belirlenmiştir.” James Stalley, İdari Müdür, Skin Health Alliance

Daha fazla bilgi için Skin Health Alliance'ı internetten kontrol edebilirsiniz.

Skin Health Alliance web sitesi - https://www.skinhealthalliance.org/

Kim oldukları/ne yaptıkları hakkında video: https://www.youtube.com/watch?v=NA-lr0UMxC4