Z čeho se vyrábí tampony?

Chápeme, že o sebe chcete dobře pečovat. Ať už se jedná o potraviny, které jíte, nebo o produkty osobní hygieny, které používáte, bezpečnost hraje velkou roli. TAMPAX to vidí úplně stejně. Proto i nadále vyrábíme produkty z materiálů, které za sebou mají roky bezpečného používání. Produkty i materiály také průběžně testujeme, abychom zaručili, že si svou bezpečnost udrží.

Tampony TAMPAX jsou vyrobeny z unikátní kombinace materiálů, která vám zajistí pohodlí a spolehlivě vás ochrání před protečením. Jak vidíte na obrázku níže, tampony TAMPAX tvoří tři hlavní části – absorpční jádro, aplikátor pro snadné zavedení a kombinace výpletu a šňůrky na vyjmutí tamponu.

Provádíme rozsáhlá hodnocení bezpečnosti, a tak mohou být miliony žen, které naše produkty denně používají, zcela bez obav. Tato hodnocení prověřují nezávislí specialisté včetně lékařů, vědců a orgánů odpovědných za veřejné zdraví, které mají na bezpečnost tamponů dohlížet. Tampony Tampax disponují certifikací OEKO-TEX® STANDARD 100, což znamená, že byly při jejich výrobě použity pouze materiály, u nichž se testováním prokázalo, že neobsahují žádné škodlivé látky. Další informace o certifikátu OEKO-TEX® STANDARD 100 si můžete zobrazit kliknutím sem.

Podívejte se na tabulku níže a zjistěte, jaké složky a materiály naše tampony obsahují a proč. Posouvejte obrázky a podívejte se na složení každé řady produktů.

Chcete si přečíst další podrobnější informace o složení tamponů TAMPAX?

Tampony TAMPAXSložení
TAMPAX Compak Lites/Regular/Super/Super PlusViskóza, polyester a bavlna
TAMPAX Pearl Regular/SuperViskóza, bavlna, polypropylen, polyetylen a polyester
TAMPAX Pearl Super PlusViskóza, polypropylen, bavlna, polyetylen a polyester
TAMPAX Pearl Compak Regular/SuperViskóza, bavlna, polypropylen, polyetylen a polyester
TAMPAX Pearl Compak Super PlusViskóza, polypropylen, bavlna, polyetylen a polyester
TAMPAX Cotton Comfort Regular/Superbavlněné jádro, polypropylen a polyester
TAMPAX Cotton Protection Regular/Superorganické bavlněné jádro, polypropylen a polyester

Máte další otázky, na které byste se nás chtěli zeptat?

Jsou složky, které používáme v našich tamponech, bezpečné?

Ano, naše tampony jsou bezpečné. Denně je bezpečně používají miliony žen. Naše bezpečnostní hodnocení a složení neustále prověřují nezávislí specialisté včetně lékařů, univerzitních vědců a orgánů odpovědných za veřejné zdraví, které mají na bezpečnost tamponů dohlížet. Tito experti potvrdili, že naše tampony je bezpečné používat. Nezávislé laboratoře každoročně podrobí naše tampony a jejich složení více než 10 000 testům. Než se složky použijí při výrobě, proběhne každý rok také více než 1 000 testů kvality materiálů, z nichž se naše tampony skládají. Naše tampony disponují certifikací OEKO-TEX® STANDARD 100, což znamená, že při jejich výrobě byly použity pouze materiály, u nichž se testováním prokázalo, že neobsahují žádné škodlivé látky. Další informace o certifikátu OEKO-TEX® STANDARD 100 si můžete zobrazit kliknutím sem.

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE SLOŽENÍ TAMPONŮ

Otázky týkající se složení tamponů TAMPAX

Protože nám na složení tamponů záleží stejně jako vám.

K čemu slouží aplikátor a z čeho je vyroben?

Aplikátor pomáhá pohodlně zavádět tampon. Naše plastové aplikátory se vyrábí z recyklovatelných materiálů (PE/PP) a naše kartonové aplikátory se vyrábí z lisovaného papíru, který lze recyklovat také. Barviva, která jsou v aplikátorech použita, jsou bezpečná a nedráždivá. Běžně se používají v široké řadě produktů zahrnujících potravinové obaly a make-up.

K čemu slouží absorpční jádro a z čeho je vyrobeno?

Absorpční jádro poskytuje ochranu tím, že absorbuje a váže menstruační tekutinu. Je vyrobeno z viskózy a bavlny. Viskóze se často říká také umělé hedvábí. Jedná se o materiál používaný při výrobě různých předmětů, jako jsou čajové sáčky či běžné oblečení. Naše bavlna pochází z udržitelných zdrojů od společnosti Barnhardt Manufacturing Company a má certifikaci OEKO-TEX® STANDARD 100.

K čemu slouží tkanina, která obklopuje absorpční jádro, a z čeho je vyrobena?

Tenká vrstva látky, která obklopuje absorpční jádro, pomáhá snadno vyjímat tampon. Vyrábí se ze syntetických vláken, jako je polyester, polyetylen a polypropylen. Tato vlákna se často používají při výrobě měkké a vysoce odolné tkaniny, kterou najdete například ve sportovním oblečení.

K čemu slouží šňůrka a z čeho se vyrábí?

Šňůrka slouží k vyjmutí tamponu. Vyrábí se z bavlny a/nebo ze syntetických vláken, jako je polyester, polyetylen a polypropylen. Tato vlákna se často používají při výrobě měkké a vysoce odolné tkaniny, kterou najdete například ve sportovním oblečení.

K čemu slouží výplet a z čeho se vyrábí?

Výplet slouží k připevnění provázku k absorpčnímu jádru. Vyrábí se z bavlny nebo ze syntetických vláken, jako je polyester, polyetylen a polypropylen. Tato vlákna se často používají při výrobě měkké a vysoce odolné tkaniny, kterou najdete například ve sportovním oblečení.

Způsobují tampony podráždění nebo alergie?

Všechny tampony Tampax musí projít přísnými testy, aby bylo zcela jisté, že nijak neškodí pokožce a lze je bezpečně používat. Vůně, které v tamponech používáme, dodržují přísné bezpečnostní STANDARDY, které určuje Mezinárodní parfemářská asociace (IFRA) – přední světový odborník na bezpečnost vůní. Naše produkty jsou jasně označeny, a tak je jednoduché vybrat tampony bez vůně, dává-li jim zákazník přednost.

OBECNÉ OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE SLOŽENÍ TAMPONU

Protože co je důležité pro vás, je důležité i pro nás.

Proč se tampony nevyrábějí ze 100% bavlny?

Všechny tampony TAMPAX splňují přísné STANDARDY z hlediska bezpečnosti a efektivity nezávisle na tom, z čeho jsou vyrobeny. Každá žena je jiná a liší se i její menstruace. Věříme, že by každá žena měla mít také možnost výběru produktů. Proto jsme vyvinuli produktovou řadu TAMPAX Cotton Comfort/Cotton Protection s absorpčním jádrem ze 100% bavlny. Tuto řadu jsme vytvořili pro ženy, které chtějí tampony vyrobené z jednoduchých materiálů, na něž se mohou spolehnout.

Není třeba hledat kompromisy. Řada Cotton Comfort nabízí pohodlí a spolehlivou ochranu, na které jste u tamponů TAMPAX zvyklé, spolu s jednoduchými materiály bez barviv a parfemace. Nejsou běleny chlorem.

Obsahují plastové aplikátory tamponů TAMPAX BPA (bisfenol A)?

Ne, neobsahují. Plastové aplikátory TAMPAX jsou vyrobeny z plastu bez BPA.

Vyrábí se tampony TAMPAX z tzv. superabsorpčních materiálů?

Ne, naše tampony neobsahují žádný tzv. superabsorpční materiál.

Jsou tampony TAMPAX bělené chlorem?

Ne, absorpční vlákna, která v tamponech TAMPAX používáme, prochází bělicím procesem bez použití chloru.

Proč se materiály na tampony TAMPAX vůbec bělí?

Bělení je technický termín, kterým se označuje proces čištění vláken. Čištění bavlny a viskózy slouží k odstranění nečistot a k vyčištění vláken. V důsledku tohoto procesu sice dochází k vybělení vláken, to ale není jeho cílem.

Slyšel(a) jsem, že tampony obsahují toxické množství dioxinu. Je to pravda?

Ne, při čištění bavlny a umělého hedvábí se nepoužívá elementární chlór a nedochází k tvorbě dioxinu. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) se k tomuto tématu vyjádřil na svých webových stránkách. Přečtěte si informace, které poskytují o tamponech, zde: https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Absorpční vlákna používaná v tamponech, které dnes najdete v prodeji, vznikají bez použití elementárního chlóru. Díky tomu v těchto produktech nemůže dojít k nebezpečnému navýšení hodnot dioxinu (typ znečišťující látky, který se nachází v životním prostředí).

Obsahují tampony TAMPAX azbest?

Ne, tampony TAMPAX azbest neobsahují a nikdy ani neobsahovaly. Další informace si můžete přečíst na této stránce: https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm

Jak se k dioxinu, azbestu, viskóze a obavám z STŠ vyjádřil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA)?

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) se k těmto tématům vyjádřil na svých webových stránkách. Přečtěte si informace, které poskytují o tamponech, na těchto stránkách: https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm

Obsahují tampony Tampax pesticidy nebo herbicidy, jako je například glyfosát?

Ne, podle dodavatele naší bavlny naše vlákna glyfosát neobsahují. K čištění a praní materiálů navíc naši dodavatelé využívají takových procesů, že i kdyby vlákna jakékoliv zbytky pesticidů nebo herbicidů obsahovala, tyto procesy by je zničily (či odstranily).

Top