Millest tampoonid tehtud on?

Mõistame, et te tahate enda eest hästi hoolitseda. Nii toidu puhul, mida te sööte, kui ka isiklikult kasutatavate toodete puhul on ohutus väga tähtis tegur. TAMPAX-i töötajatena nõustume sellega täielikult ning seetõttu jätkame oma toodete valmistamist materjalidest, mida on aastaid ohutult kasutatud, lisaks katsetame regulaarselt oma tooteid ja materjale, et tagada pidev ohutus.

TAMPAX-i toodetes esineb ainulaadne kombinatsioon materjalidest, mis tagavad kindla lekkimisvastase kaitse ja mugavuse. Nagu alloleval pildil näete, on TAMPAX-i toodetes kolm põhielementi: imav sisu, aplikaator hõlpsaks paigaldamiseks ning niidist ja nöörist koosnev osa eemaldamiseks.

Veendumaks, et miljonid naised, kes meie tooteid iga päev kasutavad, saavad seda teha kindla usaldusega, tehakse põhjalikke ohutuse hindamisi. Hindamisaruandeid vaatavad läbi sõltumatud eksperdid, sealhulgas arstid, teadlased ja terviseametid, kelle ülesanne on tampoonide ohutuse jälgimine. Meie tampoonidele on antud OEKO-TEX® STANDARD 100 sertifikaat, mis näitab, et kõiki kasutatud materjale on katsetatud kahjulike ainete suhtes. Lisateabe saamiseks OEKO-TEX® STANDARD 100 kohta klõpsake siia.

Allolevalt jooniselt leiate teavet selle kohta, milliseid koostisosi ja materjale meie tampoonides kasutatakse ning milleks. Üksiku toote koostise nägemiseks libistage kursorit kujutisel.

Kas soovite rohkem teada oma TAMPAX tampooni täpsemast koostisest?

TAMPAX-i tampoonidKoostis
TAMPAX Compak Lites/Regular/Super/Super Plusrayon, polüester ja puuvill
TAMPAX Pearl Regular/Superrayon, puuvill, polüpropüleen, polüetüleen ja polüester
TAMPAX Pearl Super Plusrayon, polüpropüleen, puuvill, polüetüleen ja polüester
TAMPAX Pearl Compak Regular/Superrayon, puuvill, polüpropüleen, polüetüleen ja polüester
TAMPAX Pearl Compak Super Plusrayon, polüpropüleen, puuvill, polüetüleen ja polüester
TAMPAX Cotton Comfort Regular/Superpuuvill, polüpropüleen ja polüester
TAMPAX Cotton Protection Regular/Superorgaanilisest puuvillast sisu, polüpropüleen ja polüester

Soovite meilt midagi küsida?

Kas meie tampoonide koostisosad on ohutud?

Jah, meie tampoonid on ohutud ning iga päev kasutavad neid miljonid naised. Meie ohutuse hindamise aruandeid ja koostisosasid vaatavad pidevalt läbi sõltumatud eksperdid, sealhulgas arstid, ülikoolide teadlased ja terviseametid, kelle ülesanne on tampoonide ohutuse jälgimine ning nad on kinnitanud, et meie tampoonide kasutamine on ohutu. Sõltumatud laborid teevad igal aastal meie tampoonide ja nende koostisosadega üle 10 000 katse ning tampooni materjalide kvaliteedi hindamiseks tehakse üle 1000 katse enne, kui neid tootmises kasutama hakatakse. Meie tampoonidele on antud OEKO-TEX® STANDARD 100 sertifikaat, mis näitab, et kõiki kasutatud materjale on katsetatud kahjulike ainete suhtes. Lisateabe saamiseks OEKO-TEX® STANDARD 100 kohta klõpsake siia.

KÜSIMUSED TAMPOONIDE KOOSTISE KOHTA

Küsimused TAMPAX-i koostisosade kohta

Sest me hoolime sellest, mis tampoonide sisse pannakse, sama palju kui teie.

Milleks aplikaator vajalik on ja millest see on tehtud?

Aplikaator aitab teil tampooni mugavalt paigaldada. Meie plastaplikaatorid on tehtud ringlussevõetavast materjalist (PE/PP) ning meie kartongaplikaatorid on tehtud tihedalt keritud paberist, mis on samuti ringlussevõetav. Aplikaatorites kasutatavad värvained koosnevad ohututest pigmentidest, mis ei põhjusta ülitundlikkust ning on kasutusel väga paljude toodete koostises, sealhulgas toidupakendites ja kosmeetikatoodetes.

Milleks on imav sisu vajalik ja millest see on tehtud?

Imav sisu tagab kaitse, imades ja hoides menstruaalvedelikku. See on tehtud rayonist ja puuvillast. Rayon, sageli nimetatud viskoosiks, on materjal, mida kasutatakse erinevates toodetes, nagu teekotikesed ja igapäevarõivad. Puuvill on kestlikkuse põhimõtetega arvestades sisseostetud ettevõttelt Barnhardt Manufacturing Company ja sellel on OEKO-TEX® STANDARD 100 sertifikaat.

Milleks on imava sisu ümber õhuke riie ja millest see on tehtud?

Imavat sisu ümbritsev õhuke riie aitab tampooni sujuvalt eemaldada. See on tehtud sünteetilistest kiududest, nagu polüester, polüetüleen ja polüpropüleen, mida kasutatakse sageli pehmete ja kvaliteetsete kiududena – sarnaselt spordirõivastes ohutult kasutatavate kiududega.

Milleks on nöör vajalik ja millest see on tehtud?

Nööri kasutatakse tampooni eemaldamiseks ning see on tehtud puuvillast ja/või sünteetilistest kiududest, nagu polüester, polüetüleen ja polüpropüleen, mida kasutatakse sageli pehmete ja kvaliteetsete kiududena – sarnaselt spordirõivastes ohutult kasutatavate kiududega.

Milleks on niit vajalik ja millest see on tehtud?

Niiti kasutatakse nööri kinnitamiseks imava sisu külge ning see on tehtud puuvillast või sünteetilistest kiududest, nagu polüester, polüetüleen ja polüpropüleen, mida kasutatakse sageli pehmete ja kvaliteetsete kiududena – sarnaselt spordirõivastes ohutult kasutatavate kiududega.

Kas teie tampoonid põhjustavad ärritust või allergiat?

Kõik meie tooted läbivad põhjaliku nahaga kokkupuute ohutuse hindamise, et veenduda nende kasutamise ohutuses. Meie tampoonides kasutatavad lõhnaained vastavad Rahvusvahelise Lõhnaainete Assotsiatsiooni, mis on maailmas juhtiv lõhnaainete ohutuse üle järelevalvet tegev asutus, kehtestatud rangetele ohutusSTANDARDITELE. Meie tooted on selgelt märgistatud nende jaoks, kes eelistavad lõhnastamata tampoone.

ÜLDISED KÜSIMUSED TAMPOONIDE KOOSTISOSADE KOHTA

Kuna see on oluline teile, on see oluline ka meile.

Miks ei ole teie tampoonid 100% puuvillast tehtud?

Kõik TAMPAX-i tooted, sõltumata sellest, millest need tehtud on, vastavad rangetele ohutus- ja tõhususstandarditele. Kõik naised ja nende menstruatsioonivere kogused on erinevad, mistõttu peame õigemaks pakkuda toodete valikut. Sellepärast oleme töötanud välja TAMPAX Cotton Comfort / Cotton Protection sarja, mille imav sisu on tehtud 100% puuvillast. See sari on loodud naistele, kes soovivad kasutada lihtsatest materjalidest tehtud tampoone, mida nad saavad usaldada.

Pole vaja mingeid kompromisse teha, Cotton Comfort tagab TAMPAX-i usaldusväärse mugavuse ja kaitse lihtsate materjalidega, mis ei sisalda värv- ega lõhnaaineid ning ei ole klooriga pleegitatud.

Kas teie plastaplikaatorid sisaldavad BPA-d (bisfenool A)?

Ei sisalda. TAMPAX-i plastaplikaatorid on tehtud plastist, milles ei kasutata BPA-d.

Kas TAMPAX-i tampoonid on tehtud ülisuure imamisvõimega materjalist?

Ei, meie tampoonid ei sisalda mingeid ülisuure imamisvõimega materjale.

Kas TAMPAX-i tampoonide puhul on kasutatud klooriga pleegitamist?

Ei, TAMPAX-i tampoonide imava materjali pleegitamisprotsessis ei kasutata kloori lihtainena.

Miks TAMPAX-i materjale pleegitatakse?

Pleegitamine tähendab tehnilises mõistes kiudude puhastamist. Puuvilla ja rayonit puhastatakse lisandite kõrvaldamiseks ja kiudude puhastamiseks. Selle protsessi tulemusel kiud valgenduvad, kuid see ei ole eesmärk omaette.

Olen kuulnud, et tampoonid sisaldavad toksilises koguses dioksiini. Kas see on tõsi?

Ei, puuvilla ja rayoni puhastamiseks kasutatakse kloorivaba protsessi, milles ei teki dioksiini. FDA käsitleb seda teemat oma veebilehel. Tutvuge tampoone käsitleva teabega sellel veebilehel. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Praegu müügil olevate tampoonide imavate kiudude pleegitamisprotsessis ei kasutata kloori lihtainena ning seetõttu ei sisalda tooted ka ohtlikus koguses dioksiini (keskkonnas leiduv saasteaine).

Kas TAMPAX-i tampoonid sisaldavad asbesti?

TAMPAX-i tooted ei ole kunagi sisaldanud asbesti. Lisateavet leiate järgmiselt veebilehelt. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm

Mida on FDA-l öelda dioksiini, asbesti, rayoni ja TSS-i puudutavate küsimuste kohta?

FDA käsitleb neid teemasid oma veebilehel. Tutvuge tampoone käsitleva teabega sellel veebilehel. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Praegu müügil olevate tampoonide imavate kiudude pleegitamisprotsessis ei kasutata kloori lihtainena ning seetõttu ei sisalda tooted ka ohtlikus koguses dioksiini (keskkonnas leiduv saasteaine).

Kas teie tampoonides leidub pestitsiide või herbitsiide, näiteks glüfosaati?

Ei, meie puuvilla tarnija kinnitab, et nende kiud ei sisalda glüfosaati. Lisaks kasutavad meie tarnijad küürimis- ja puhastusprotsesse, mis hävitaksid (või kõrvaldaksid) pestitsiidide/herbitsiidide jäägid.

Top