Z čoho sa vyrábajú tampóny?

Chápeme, že si chcete dopriať čo najlepšiu starostlivosť. Bezpečnosť je rozhodujúcim faktorom nielen pri potravinách, ktoré konzumujete, ale aj pri osobných produktoch, ktoré používate. My v TAMPAX sa s vami stotožňujeme, a preto naďalej vyrábame produkty z materiálov, ktoré už roky bezpečne používame, pričom svoje produkty a materiály neustále testujeme, aby sme dokázali ďalej zaisťovať bezpečnosť.

Produkty TAMPAX predstavujú jedinečnú kombináciu materiálov, ktoré zabezpečujú dôveryhodnú ochranu pred pretečením a pocit pohodlia. Ako vidno z obrázka nižšie, produkty TAMPAX pozostávajú z troch hlavných prvkov: absorpčného jadra, aplikátora na jednoduché zavedenie a kombinácie nitky a šnúrky na vytiahnutie.

Rozsiahlym posudzovaním bezpečnosti sa snažíme dosiahnuť, aby mohli milióny žien denne používať naše produkty s pocitom istoty. Tieto posudky vyhodnocujú nezávislí experti, ako sú lekári, vedci a zdravotnícke orgány, ktoré sú zodpovedné za dohľad nad zaisťovaním bezpečnosti tampónov. Naše tampóny sú osvedčené certifikátom OEKO-TEX® STANDARD 100, čo znamená, že všetky použité materiály prešli potvrdzujúcimi testami na škodlivé látky. Kliknutím sem získate viac informácií o certifikáte OEKO-TEX® STANDARD 100.

Z nasledujúceho prehľadu pochopíte, z akých komponentov a materiálov sa skladajú naše tampóny a prečo. Posúvaním medzi obrázkami získate informácie o zložení jednotlivých značiek.

Chcete vedieť viac o konkrétnom zložení svojho tampónu TAMPAX?

Tampóny TAMPAXZloženie
TAMPAX Compak Lites/Regular/Super/Super Pluscelulóza, polyester a bavlna
TAMPAX Pearl Regular/Supercelulóza, bavlna, polypropylén, polyetylén a polyester
TAMPAX Pearl Super Pluscelulóza, polypropylén, bavlna, polyetylén a polyester
TAMPAX Pearl Compak Regular/Supercelulóza, bavlna, polypropylén, polyetylén a polyester
TAMPAX Pearl Compak Super Pluscelulóza, polypropylén, bavlna, polyetylén a polyester
TAMPAX Cotton Comfort Regular/Superbavlnené jadro, polypropylén a polyester
TAMPAX Cotton Protection Regular/Superorganické bavlnené jadro, polypropylén a polyester

Chcete sa nás niečo spýtať?

Sú komponenty našich tampónov bezpečné?

Áno, naše tampóny sú bezpečné a bezpečne ich každodenne používajú milióny žien. Naše posudky bezpečnosti a komponenty neustále vyhodnocujú nezávislí experti, ako sú lekári, univerzitní vedeckí pracovníci a zdravotnícke orgány, ktoré sú zodpovedné za dohľad nad zaisťovaním bezpečnosti tampónov a ktoré potvrdili, že používanie našich tampónov je bezpečné. Každoročne vykonávajú nezávislé laboratóriá viac ako 10 000 testov našich tampónov a ich komponentov a viac ako 1000 testov kvality materiálov tampónov pred ich použitím vo výrobnom procese. Naše tampóny sú osvedčené certifikátom OEKO-TEX® STANDARD 100, čo znamená, že všetky použité materiály prešli potvrdzujúcimi testami na škodlivé látky. Kliknutím sem získate viac informácií o certifikáte OEKO-TEX® STANDARD 100.

OTÁZKY TÝKAJÚCE SA ZLOŽENIA TAMPÓNOV

Otázky týkajúce sa komponentov tampónov TAMPAX

Pretože nám rovnako ako vám záleží na tom, z čoho sa skladá tampón.

Načo slúži aplikátor a z čoho je vyrobený?

Aplikátor vám pomáha pohodlne zaviesť tampón. Naše plastové aplikátory sú vyrobené z recyklovateľného materiálu (PE/PP – polyetylén, polypropylén) a naše lepenkové aplikátory sú vyrobené z jemného papiera, ktorý tiež možno recyklovať. Farby použité v aplikátoroch pozostávajú z bezpečných, nesenzibilizujúcich pigmentov, ktoré sa bežne používajú v najrôznejších produktoch, ako napríklad v obaloch potravín a v mejkape.

Načo slúži absorpčné jadro a z čoho je vyrobené?

Absorpčné jadro zabezpečuje ochranu absorbovaním a zhromažďovaním menštruačnej tekutiny. Je vyrobené z celulózy a bavlny. Celulóza sa často nazýva regenerovaná viskóza, pričom ide o materiál používaný v rôznych výrobkoch, napríklad v čajových vrecúškach a bežných odevoch. Udržateľne pestovanú bavlnu osvedčenú certifikátom OEKO-TEX® STANDARD 100 nám dodáva spoločnosť Barnhardt Manufacturing Company.

Načo slúži tkanina okolo absorpčného jadra a z čoho je vyrobená?

Tenká tkanina okolo absorpčného jadra umožňuje hladké vytiahnutie tampónu. Je vyrobená z umelých vlákien ako polyester, polyetylén a polypropylén, ktoré sa často používajú ako mäkké a vysokovýkonné vlákna podobné vláknam, ktoré sa bezpečne používajú v športovom oblečení.

Načo slúži šnúrka a z čoho je vyrobená?

Šnúrka sa používa na vytiahnutie tampónu a je vyrobená z bavlny a/alebo umelých vlákien ako polyester, polyetylén a polypropylén, ktoré sa často používajú ako mäkké a vysokovýkonné vlákna podobné vláknam, ktoré sa bezpečne používajú v športovom oblečení.

Načo slúži nitka a z čoho je vyrobená?

Nitka sa používa na pripojenie šnúrky k absorpčnému jadru a je vyrobená z bavlny a/alebo umelých vlákien ako polyester, polyetylén a polypropylén, ktoré sa často používajú ako mäkké a vysokovýkonné vlákna podobné vláknam, ktoré sa bezpečne používajú v športovom oblečení.

Spôsobuje tampón podráždenie alebo alergie?

Všetky naše produkty sú podrobené prísnemu hodnoteniu bezpečnosti pre pokožku, aby sa mohli bezpečne používať. Vône používané v našich tampónoch spĺňajú prísne NORMY bezpečnosti stanovené Medzinárodnou asociáciou pre vonné látky, najrenomovanejším orgánom v oblasti bezpečnosti vôní. Naše produkty sú jednoznačne označené, aby si zákazníčky, ktoré to uprednostňujú, mohli vybrať tampóny bez vône.

VŠEOBECNÉ OTÁZKY TÝKAJÚCE SA KOMPONENTOV TAMPÓNU

Pretože, ak je to dôležité pre vás, je to dôležité aj pre nás.

Prečo nie sú vaše tampóny vyrobené zo 100 % bavlny?

Všetky produkty TAMPAX spĺňajú prísne NORMY bezpečnosti a efektívnosti bez ohľadu na to, z čoho sú vyrobené. Keďže každá žena má iný menštruačný tok, snažíme sa poskytovať širokú škálu produktov. A práve preto sme vyvinuli rad produktov TAMPAX Cotton Comfort/Cotton Protection, ktorých absorpčné jadro je vyrobené zo 100 % bavlny. Táto kolekcia bola vytvorená pre ženy, ktoré chcú používať tampóny vyrobené z jednoduchých materiálov, na ktoré sa môžu spoľahnúť.

Netreba robiť kompromisy, rad produktov Cotton Comfort ponúka dôveryhodné pohodlie a ochranu produktov TAMPAX v kombinácii s jednoduchými materiálmi, ktoré neobsahujú farbivá, vône a nie sú bielené chlórom.

Obsahujú vaše plastové aplikátory BPA (bisfenol A)?

Nie, neobsahujú. Plastové aplikátory tampónov TAMPAX sú vyrobené z plastu, v ktorom sa nepoužíva BPA.

Sú tampóny TAMPAX vyrobené zo superabsorpčného materiálu?

Nie, naše tampóny neobsahujú superabsorpčný materiál.

Používa sa pri výrobe tampónov TAMPAX bielenie chlórom?

Nie, absorpčné vlákna používané v tampónoch TAMPAX sú vyrobené pomocou procesu bielenia, pri ktorom sa nepoužíva elementárny chlór.

Prečo sa materiály tampónov TAMPAX bielia?

Bielenie je odborný názov pre čistenie a purifikáciu vlákien. Purifikácia bavlny a celulózy sa uskutočňuje s cieľom odstrániť nečistoty a vyčistiť vlákna. Vybielenie vlákien je výsledkom tohto procesu, nie však jeho cieľom.

Donieslo sa mi, že tampóny obsahujú jedovaté množstvá dioxínu. Je to pravda?

Nie, proces purifikácie bavlny a celulózy prebieha bez elementárneho chlóru, a tak sa dioxín nevytvára. Úrad pre potraviny a lieky (FDA) sa touto témou zaoberá na svojej webovej lokalite. Informácie úradu o tampónoch nájdete na tejto webovej lokalite. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Absorpčné vlákna používané v tampónoch, ktoré sa predávajú v súčasnosti, sú vyrobené pomocou procesu bielenia bez elementárneho chlóru, čím sa zabraňuje aj tomu, aby produkty obsahovali nebezpečné hladiny dioxínu (druh znečisťujúcej látky nachádzajúcej sa v životnom prostredí).

Obsahujú tampóny TAMPAX azbest?

Nie, tampóny TAMPAX nikdy neobsahovali azbest. Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej lokalite. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm

Aký je postoj Úradu pre potraviny a lieky (FDA) k obavám z dioxínu, azbestu, celulózy a STŠ?

Úrad pre potraviny a lieky (FDA) sa týmito témami zaoberá na svojej webovej lokalite. Informácie úradu o tampónoch nájdete na tejto webovej lokalite. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Absorpčné vlákna používané v tampónoch, ktoré sa predávajú v súčasnosti, sú vyrobené pomocou procesu bielenia bez elementárneho chlóru, čím sa zabraňuje aj tomu, aby produkty obsahovali nebezpečné hladiny dioxínu (druh znečisťujúcej látky nachádzajúcej sa v životnom prostredí).

Pridávate do svojich tampónov pesticídy alebo herbicídy ako glyfozát?

Nie, náš dodávateľ bavlny potvrdzuje, že naše vlákna neobsahujú glyfozát. Okrem toho naši dodávatelia používajú proces prania a purifikácie, ktorým sa zničia (alebo odstránia) všetky prípadné zvyškové pesticídy/herbicídy.

Top