Kuidas sisestada tampooni?

Part-1 Diagram Tampax Est
Part-1 Diagram Vagina Est

Kui kasutate Tampaxi esimest korda, oleme siin, et aidata! Esimese tampooni paigaldamine võib tunduda hirmutav, kuid kui olete õppinud tampooni sisestama, avastate, et see polegi nii imelik ega hirmutav, kui arvasite.

Kas tampoon mahub?

Esiteks pidage meeles, et teie tupp on piisavalt veniv, et laps sealt välja mahuks, seega pole tampooni pärast muretsemiseks põhjust! Tampoonide suurused sõltuvad nende imatavast kogusest. Kui te pole kindel, millise suurusega tampooniga alustada, proovige Regulari – enamik naisi kasutab seda imavust. Kui soovite alustada väikseima tampooniga, kuni õige vajaduse välja selgitate, proovige varianti Light imavust. Kui teie tampoon hakkab juba mõne tunni pärast lekkima, proovige suuremat varianti. Kui teil on tampooni ebamugav vahetada, proovige väiksemat. Siin saate võrrelda tampoone ja nende suurusi oma menstruatsiooniaegse vooluse põhjal.

Kas tampooni paigaldamine on valus?

See võib kahtlemata pisut kummaline tunduda, eriti kui paigaldate seda esimest korda. Hea uudis on see, et see ei pea haiget tegema – teie kontrollite olukorda. Kui see valus on, saate seda erinevate viiside abil mugavamaks teha. Lugege edasi!

Tampooni sisestamise sammud

1. samm Peske käed

Enne ja pärast tampooni sisestamist on alati hea mõte pesta käsi seebi ja veega.

2. samm Võtke tampoon välja

Eemaldage tampoon pakendist ja veenduge, et teate, kuidas see töötab. Kui te pole kunagi tampooni vaadanud, võib see tunduda hirmuäratav, kuid tampoon ise on tegelikult aplikaatori sees. Aplikaatoritega tampoonid muudavad tampooni tuppe sisestamise lihtsaks. Mõned tampoonide aplikaatorid on plastikust ja mõned papist, kuid mõlemat tüüpi aplikaatoriga tampoone saab ohutult kasutada. Aplikaatoril on suurem välimine toru, mis hoiab tampooni, „haardeala“, kust te seda hoiate, ja väiksem toru otsas, kust nöör välja tuleb. Väiksem toru on tegelikult kolb, mille abil saate pärast aplikaatori sisestamist tampooni tuppe suruda. Iga osa nägemiseks vaadake seda Tampax Pearl aplikaatoriga tampooni diagrammi.

Kui kasutate Tampax Pearl Compak või Tampax Compak tampooni (mis on väiksemas ja kompaktsemas pakendis), peate selle toimimiseks kolbi välja tõmbama, kuni see klõpsatab. Kui te klõpsatust ei kuule, ei hakanud kolb tampooni aplikaatorist vabastamiseks tööle.

3. samm Leidke oma tupp üles

Teame, et teate, kus see asub, kuid väga paljud inimesed pole kunagi piisavalt lähedalt uurinud, et teada saada selle täpne asukoht. Võtke peegel ja vaadake, kas olete tuttav oma tupeavaga ja sellega, kuhu tampoon läheb.

4. samm Tundke end mugavalt ja valmistuge tampooni sisestamiseks

Leidke mugav asend, mis võimaldab teil lõõgastuda ja samal ajal tupeni ulatuda. Enamik inimesi istub tampooni sisestamiseks WC-potil või seisavad kergelt kükitades, kuid võite proovida ka lamamist või ühe jala toetamist astmele või muule tõstetud pinnale (nt vanni servale). Kõige tähtsam on hingata sügavalt sisse ja lõdvestada kõik oma lihased – kui pigistate oma tuharaid või pingutate tuppe ümbritsevaid lihaseid, ei ole tampooni sisestamine nii lihtne.

5. samm Sisestage ots

Hoidke tampooni haardealast (kolvi kohal olev väiksem osa) ja asetage tampooni aplikaatori ots oma tupeavasse.

6. samm Kasutage õiget nurka

Kui ots on paigas, suunake tampoon alaselja poole, mitte otse üles. Teie tupp ei paikne teie kehas otse – see on tegelikult väikese nurga all. Teie jaoks sobiva nurga leidmine võib muuta tampooni sisestamise mugavamaks.

7. samm Otsast haardealani

Nüüd olete valmis. Sisestage tampooni aplikaator aeglaselt otsast kuni haardealani. Kui olete selle piisavalt kaugele sisestanud, puudutavad teie haardealal olevad sõrmed tõenäoliselt teie häbet (tupe välimine ava).

8. samm Lükake sisse

Kui olete tampooni otsast haardealani sisestanud, on aeg oma nimetissõrme või teise käega suruda kolb lõpuni aplikaatorisse ja tampoon vabastada.

9. samm Eemaldage aplikaator

Kui olete kolvi lõpuni sisse surunud, tõmmake aplikaator (mõlemad plasttükid) välja. Nöör on ainus asi, mis teie tupest välja ulatub.

TADAA!

Saitegi hakkama! Kui olete tampooni sisestanud, siis oletegi valmis. Lugege edasi, et saada teada, kuidas tampoon eemaldada.

Kaval nipp tampooni sisestamiseks

Kui teie tampoon on ebamugav ja tekitab tunde, et peate teistmoodi kõndima, on põhjuseks tõenäoliselt see, et see ei asu piisavalt sügaval tupes. Sellisel juhul lükake tampooni lihtsalt sõrmega ülespoole, mis tavaliselt lahendab mure.

Kui teil on endiselt probleeme

Kõige tavalisem põhjus, miks inimesed ei saa tampooni paigaldatud, on see, et nad sisestavad selle vale nurga all või lähevad närvi ja pingutavad tupeava ümber olevaid lihaseid. Kuid kui olete nurka reguleerinud ja tunnete end üsna lõdvestunult ja te ei saa tampooni ikkagi sisse, peaksite pöörduma günekoloogi poole, sest see võib olla midagi, mis vajab ravi. Tavaliselt on asi ühes järgmisest kahest põhjusest.

Võimalik komplikatsioon: teie neitsinahk

Teie neitsinahk võib erineda, mis raskendab tampooni sisestamist. Neitsinahk on õhuke ja veniv rõngakujuline kude, mis ümbritseb tupeava. Enamasti on neitsinaha keskel üks ava, millest tampoon kergesti läbi pääseb, kuid mõnel on väga väike ava või vahesein (koeriba), mis ava osaliselt blokeerib. Kui asi ongi selles, piisab väga lihtsast protseduurist, mida enamik günekolooge teevad pärast piirkonna tuimestamist kohapeal, nii et te ei tunne seda. See on kiire ja lihtne.

Võimalik komplikatsioon: vaginism

Teine põhjus, miks mõned inimesed ei saa tampooni sisestada, on haigusseisund, mida nimetatakse vaginismiks, mis seisneb selles, kui tupeava ümbritsevad lihased on nii tugevasti pingul, et nad ei lase midagi tuppe. Need kokkutõmbed on tahtmatud, mis tähendab, et te ei kontrolli neid ega saa isegi aru, mis toimub. Kõige sagedamini tekib see seisund pärast vigastust või traumeerivat kogemust, mis võib, aga ei pruugi hõlmata tuppe. Vaginismi ei saa kontrollida, kuid see võib raviga kaduda. Jällegi peaks see hõlmama oma günekoloogiga rääkimist, kes võiks soovitada teil töötada koos vaagnapõhja füsioterapeudiga – viimased võivad vaginismi ravimisel imesid teha.

Kokkuvõteks: abi on olemas

Kui teil on probleeme tampooni sisestamisega või kui teil on sisestamisel pidevalt valus, peaksite alati pöörduma arsti poole, keda usaldate. Ärge kannatage vaikides ega tundke ebamugavust, kuna see tundub piinlik. Me lubame, et see ei ole! Günekoloogid tegelevad niisuguste probleemidega sagedamini, kui arvate.

Kuidas tampooni eemaldada

Nüüd, kui olete õppinud tampooni sisestama, on aeg õppida seda eemaldama. Kui on aeg tampoon eemaldada, peske esmalt käed. Seejärel võtke mugav asend, lõdvestage keha ja leidke oma käsi kasutades tampoonipael. Seejärel haarake nöörist sõrme ja pöidlaga ja tõmmake tampoon aeglaselt tupest välja. Teame, et see on ahvatlev, kuid palun ärge laske oma tampooni WC-potist alla. Tampoonid tuleb visata nõuetekohaselt olmeprügisse. Pärast tampooni eemaldamist ärge unustage käsi pesta. Ongi kõik! Nüüd teate, kuidas tampooni kasutada.

Top