Kā ievietot tamponu?

Part-1 Diagram Tampax Latvian
Part-1 Diagram Vagina Latvian

Ja tā ir tava pirmā reize, lietojot Tampax, mēs esam šeit, lai palīdzētu! Pirmā tampona ievietošanas reize var šķist biedējoša, bet, kad iemācīsies to ievietot, atklāsies, ka tas nav tik dīvaini vai biedējoši, kā domāji.

Vai tampons derēs?

Pirmkārt, atceries, ka tava maksts ir pietiekami elastīga, lai dzemdētu mazuli, tāpēc tampons nav nekas tāds, par ko uztraukties! Tamponu izmēri ir atkarīgi no absorbējamā šķidruma daudzuma. Ja neesi pārliecināta, ar kādu tampona izmēru sākt, pamēģini izmēru “Regular” – lielākā daļa sieviešu izmanto šāda apjoma absorbējamību. Ja vēlies sākt ar vismazāko tamponu, līdz sapratīsi, kas tev vajadzīgs, izmēģini “Light” absorbējamību. Ja tampons dažu stundu laikā pieļauj noplūdi, ņem lielāku izmēru. Ja tamponu ir neērti nomainīt, izmanto mazāku izmēru. Tamponus un to izmērus vari salīdzināt ar savu menstruālo plūsmu šeit.

Vai tampona ievietošana ir sāpīga?

Pilnīgi noteikti sajūta var būt mazliet dīvaina, īpaši, ja tā ir tava pirmā tampona ievietošanas reize. Labā ziņa ir tāda, ka procesam nav jābūt sāpīgam – tu pilnībā kontrolē situāciju. Ja sāp, ir lietas, ko vari darīt, lai process būtu komfortablāks. Turpini lasīt!

Tampona ievietošanas soļi

1. solis. Nomazgā rokas

Pirms un pēc tampona ievietošanas vienmēr ieteicams nomazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni.

2. solis. Izņem tamponu

Izsaiņo tamponu un pārliecinies, vai zini, kā tas darbojas. Ja nekad neesi īsti apskatījusi tamponu, tas var izskatīties biedējoši, bet patiesībā pats tampons atrodas aplikatora iekšpusē. Tamponi ar aplikatoriem atvieglo tampona ievietošanu makstī. Daži tamponu aplikatori ir veidoti no plastmasas, bet citi – no kartona, tomēr droši vari izmantot abu veidu aplikatoru tamponus. Aplikatoram ir lielāka ārējā caurulīte, kurā atrodas tampons, “satveramā” daļa turēšanai, un mazāka caurulīte galā, pa kuru ir izvadīta aukla. Mazākā caurule patiesībā ir virzulis, ko izmanto tampona iestumšanai makstī pēc aplikatora ievietošanas. Aplūko šo Tampax Pearl aplikatora tampona shēmu, lai redzētu katru tā sastāvdaļu.

Ja izmanto Tampax Pearl Compak vai Tampax Compak tamponu (kas atrodas mazākā, kompaktākā iepakojumā), lai tas darbotos, virzulis ir jāizvelk uz āru, līdz tas noklikšķ. Ja klikšķis nav dzirdams, virzulis nedarbosies, lai atbrīvotu tamponu no aplikatora.

3. solis. Atrodi maksti

Mēs zinām, ka tu zini, kur tā atrodas, bet daudzi cilvēki nekad to nav pietiekami pētījuši, lai zinātu tās precīzu atrašanās vietu. Paņem spoguli un paskaties, lai pārliecinātos, ka zini, kur atrodas maksts atvere un kur tiks ievietots tampons.

4. solis. Ērti iekārtojies un sagatavojies ievietot tamponu

Atrodi ērtu pozu, kas ļauj atslābināties, bet joprojām aizsniegt maksti. Lai ievietotu tamponu, lielākā daļa cilvēku apsēžas uz tualetes poda vai stāv kājās, nedaudz pietupjoties, bet vari arī mēģināt apgulties vai uzlikt vienu kāju uz pakāpiena vai citas augstākas virsmas (piemēram, vannas malas). Svarīgākais ir dziļi ievilkt elpu un atslābināt visus muskuļus – ja sasprindzināsi sēžu vai muskuļus ap maksti, tamponu būs grūti ievietot.

5. solis. Novieto galu

Turi tamponu aiz satveramās daļas (mazākā daļa tieši virs virzuļa) un novieto tampona aplikatora galu pie maksts atveres.

6. solis. Izmanto pareizu leņķi

Kad gals ir novietots, pavērs tamponu pret muguras lejasdaļu, nevis taisni uz augšu. Maksts tavā ķermenī nevirzās taisni uz augšu – patiesībā tā ir novietota mazliet slīpi. Atrodot sev piemērotāko leņķi, varat to ievietot ērtāk.

7. solis. No gala līdz satveramajai daļai

Tagad tu esi gatava. Lēnām ievieto tampona aplikatoru visā garumā, sākot no gala līdz pat satveramajai daļai. Kad tas būs ievietots pietiekami tālu, tavi pirksti uz satveramās daļas droši vien pieskarsies tavai starpenei (maksts ārējai atverei).

8. solis. Izmanto virzuli

Kad ievietošana no gala līdz satveramajai daļai ir paveikta, pienācis laiks izmantot rādītājpirkstu vai otru roku, lai iestumtu virzuli līdz galam aplikatorā un atbrīvotu tamponu.

9. solis. Izņem aplikatoru

Kad virzulis ir iebīdīts līdz galam, izvelc aplikatoru (abus plastmasas gabalus). No maksts karāsies ārā tikai aukla.

DARĪTS!

Tu to paveici! Kad tampons ir ievietots, viss ir padarīts. Turpini lasīt, lai uzzinātu, kā to izņemt.

Profesionāļa padoms tampona ievietošanai

Ja sajūta ar tamponu ir neērta un liekas, ka gribas gāzelēties, tas droši vien ir tāpēc, ka tampons nav ievietots pietiekam tālu makstī. Ja tā noticis, vienkārši ar pirkstu pabīdi tamponu tālāk uz augšu, kas parasti to nofiksē.

Ja problēma nav novērsta

Biežākais iemesls, kāpēc cilvēki nevar ievietot tamponu, ir tas, ka viņi to ievieto nepareizā leņķī vai arī kļūst nervozi un sasprindzina muskuļus ap maksts atveri. Bet, ja leņķis ir pielāgots un jūties pietiekami atslābināta, bet joprojām to nevari ievietot, vajadzētu doties pie ginekologa, jo, iespējams, būs nepieciešama procedūra. Parasti pie vainas ir viens no diviem iemesliem.

Iespējamā komplikācija: tava jaunavības plēve

Tavai jaunavības plēvei var būt kāda variācija, kas apgrūtina tampona ievietošanu. Jaunavības plēve ir plāns un elastīgs audu gredzens, kas aptver maksts atveri. Lielākajai daļai jaunavības plēvju vidū ir viena atvere, caur kuru viegli var izvadīt tamponu, bet citām atvere ir ļoti maza vai ir izveidojusies starpsiena (audu josla), kas daļēji bloķē atveri. Tādā gadījumā nepieciešama ļoti vienkārša procedūra, ko lielākā daļa ginekologu savā kabinetā veic pēc atsāpināšanas, tāpēc to nejutīsi. Tas notiek ātri un vienkārši.

Iespējamā komplikācija: vaginisms

Otrs iemesls, kāpēc daži cilvēki nevar ievietot tamponu, ir stāvoklis, ko sauc par vaginismu, proti, kad muskuļi ap maksts atveri saspiežas tik cieši, ka neko neielaiž makstī. Šīs kontrakcijas ir netīšas, tas nozīmē, ka tu tās nekontrolē un pat neapjaut, ka tās notiek. Visbiežāk šis stāvoklis attīstās pēc savainojuma vai traumatiskas pieredzes, kas var būt vai var nebūt saistīta ar maksti. Vaginismu nevar kontrolēt, bet to var ārstēt. Arī šajā gadījumā būtu jākonsultējas ar ginekologu, kurš potenciāli ieteiks apmeklēt iegurņa pamatnes fizioterapeitu – viņi var darīt brīnumus vaginisma ārstēšanā.

Tātad ir risinājums

Ja tev ir problēmas ar tampona ievietošanu vai ja pastāvīgi rodas sāpes, kas saistītas ar ievietošanu, vienmēr vērsies pie ārsta, kuram uzticies. Neciet klusējot un neizjūti neērtības sajūtu, tāpēc ka situācija ir mulsinoša. Mēs apsolām, ka tā nav! Ginekologi šos jautājumus risina biežāk, nekā vari iedomāties.

Kā izņemt tamponu

Tagad, kad esi apguvusi tampona ievietošanu, ir pienācis laiks iemācīties tamponu izņemt. Kad pienācis laiks izņemt tamponu, vispirms nomazgā rokas. Pēc tam ieņem ērtu pozu, atslābini ķermeni un ar rokām atrodi tampona auklu. Pēc tam ar rādītājpirkstu un īkšķi satver auklu un lēnām to izvelc no maksts. Mēs zinām, ka tas ir vilinoši, bet, lūdzu, nenoskalo savu tamponu tualetes podā. Tamponi ir pareizi jālikvidē kopā ar sadzīves atkritumiem. Kad tampons ir izņemts, neaizmirsti nomazgāt rokas. Tās arī viss! Tagad tu zini, kā lietot tamponu.

Top