Geri dönüşüm bilgilerine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Bu bölümde, ürünümüzün ve ambalajımızın nasıl bertaraf edilmesi gerektiği konusunda size rehberlik etmek istiyoruz.

Tampax ürünlerinin karton ambalajı ile yapılması gerekenler?

Karton, çoğu şehirde yaygın olarak geri dönüştürülebilmektedir. Yerel atık yönetimi kurumunuz kağıt ve karton malzeme topluyorsa, karton ambalajı geri dönüşürmek için karton geri dönüşüm kutularına atabilirsiniz. Lütfen yerel atık yönetimi kurumunuzun karton toplama talimatlarını izleyin.

Önemli: Tampax Pearl Compak ürünleri için kutuyu geri dönüştürmeden önce lütfen plastik ambalajı çıkarın ve onu normal çöp kutunuza atın.

Ürün nasıl atılmalıdır?

Lütfen tamponlarınızı, ambalajını ve aplikatörünüzü normal çöp kutunuza atın. Tuvalete atmayın. Kişisel veya tıbbi bakım için kullanılan birçok ürün gibi bu ürünler günümüzde geri dönüştürülememektedir. Gelecekte ürün atığını azaltacak çözümler için inovasyonlar geliştirmeye devam ederken, ürünlerimizin çevresel ayak izini azaltmak için halihazırda günümüzde bazı adımlar atıyoruz:

  • Kartonlarımızın %80'i geri dönüştürülmüş malzemeden yapılır
  • Tamponlarımızın bazılarında bulunan pamuk gibi biyolojik kaynaklı malzemeler sorumlu üretim gerçekleştiren kaynaklardan tedarik edilir
  • Şeker kamışından elde edilen biyo-polietileni bazı tampon aplikatörlerimize ekliyoruz

Önemli: Tamponlarınızı, tampon aplikatörlerinizi, pedlerinizi, ambalajlarını veya herhangi bir regl veya inkontinans ürününü asla tuvalete atmayın. Bunları her zaman çöpe atın.

Top