Tamponlar nelerden yapılır?

Kendinize iyi bakmak istediğinizi biliyoruz. Yediğiniz besinlerden kullandığınız kişisel ürünlere kadar güvenlik büyük bir faktördür. TAMPAX olarak kesinlikle aynı fikirdeyiz. Bu yüzden, sadece yıllardır güvenle kullanılan malzemelerle ürünler üretmeye devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda bu güvenliği sürdürmek için malzemelerimizi ve ürünlerimizi sürekli test ediyoruz.

TAMPAX ürünleri güvenilir sızdırmazlık korumasına sahiptir, ve konfor sağlayan eşsiz malzemelerden üretilmiştir. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere, TAMPAX ürünleri üç ana unsurdan oluşur; emici merkez, kolaylıkla yerleştirmeyi sağlayan aplikatör ve çıkarmak için ip ve iplik kombinasyonu.

Ürünlerimizi her gün kullanan milyonlarca kadının güvenle kullandığından emin olmak için kapsamlı güvenlik değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu değerlendirmeler, işi tampon güvenliğini denetlemek olan hekimler, bilim insanları ve sağlık otoriteleri de dahil olmak üzere bağımsız uzmanlar tarafından incelenmektedir. Tamponlarımız, OEKO-TEX® STANDARD 100 sertifikalıdır. Yani, kullanılan tüm malzemeler zararlı madde içermediğine dair doğrulayıcı testlere tabi tutulur. OEKO-TEX® STANDARD 100 hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Tamponlarımızda hangi bileşenlerin ve malzemelerin bulunduğunu ve neden kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki tabloya bakın. Her bir ürün bileşimini keşfetmek için görüntüleri kaydırın.

TAMPAX tamponunuzun özel bileşimi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

TAMPAX tamponlarındaBileşimi
TAMPAX Compak Lites/Regular/Super/Super PlusReyon, polyester ve pamuk

Bize sormak istediğiniz bir soru mu var?

Tamponlarımızın bileşenleri güvenilir mi?

Evet, tamponlarımız güvenilirdir ve her gün milyonlarca kadın tarafından güvenle kullanılır. Güvenlik değerlendirmelerimiz ve bileşenlerimiz, sürekli olarak işi tampon güvenliğini denetlemek olan hekimler, bilim insanları ve sağlık otoriteleri de dahil olmak üzere bağımsız uzmanlar tarafından incelenmektedir ve bu uzmanlar tamponlarımızın kullanım için güvenli olduğunu doğrulamıştır. Her yıl tamponlarımızın ve bileşenlerinin üzerinde bağımsız laboratuvarlar tarafından 10.000’in üzerinde test yapılır ve üretime geçmeden önce malzemelere 1000’den fazla kalite testi uygulanır. Tamponlarımız OEKO-TEX® STANDARD 100 sertifikalıdır, yani kullanılan tüm malzemeler zararlı madde içermediğine dair doğrulayıcı testlere tabi tutulur. OEKO-TEX® STANDARD 100 hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

TAMPON BİLEŞENLERİ HAKKINDA SORULAR

TAMPAX Bileşenleri Hakkında Sorular

Çünkü bir tamponun içinde neler olduğunu sizin kadar önemsiyoruz.

Aplikatör ne işe yarar ve nelerden yapılır?

Aplikatör, tamponu rahatlıkla yerleştirmenize yardımcı olur. Plastik aplikatörlerimiz geri dönüştürülebilen malzemeler olan PE ve PP’den, karton aplikatörlerimiz ise yine geri dönüştürülebilir olan sıkıca işlenmiş kağıttan üretilmiştir. Aplikatörde kullanılan boyalar, gıda ambalajı ve makyaj ürünleri gibi pek çok üründe yaygın olarak kullanılan duyarlaşmaya yol açmayan cilt dostu pigmentlerdir ve güvenlidir.

Emici merkez ne işe yarar ve nelerden yapılır?

Emici merkez, regl kanını emerek ve hapsederek koruma sağlar. Reyon ve pamuktan üretilmiştir. Reyon, genellikle günlük giysi gibi ürünlerde kullanılan bir malzeme olan rejenere viskoz olarak adlandırılır. Pamuk, Barnhardt Manufacturing Company'den sürdürülebilir bir şekilde temin edilir ve OEKO STANDARD 100 sertifikalıdır.

Emici merkezi çevreleyen ince doku ne işe yarar ve nelerden yapılır?

Emici merkezi çevreleyen ince doku, tamponun pürüzsüz bir şekilde çıkarılmasına yardımcı olur. Spor giyimde güvenle kullanılan lifler gibi genellikle yumuşak ve yüksek performanslı lifler olarak kullanılan polyester, polietilen ve polipropilen gibi sentetik liflerden üretilir.

İp ne işe yarar ve nelerden yapılır?

İp, tamponu çıkarmak için kullanılır ve spor giyimde güvenle kullanılan lifler gibi genellikle yumuşak ve yüksek performanslı lifler olarak kullanılan polyester, polietilen ve polipropilen gibi sentetik liflerden ve/veya pamuktan üretilir.

İplik ne işe yarar ve nelerden yapılır?

İplik, ipi emici merkeze bağlamak için kullanılır ve spor giyimde güvenle kullanılan lifler gibi genellikle yumuşak ve yüksek performanslı lifler olarak kullanılan polyester, polietilen ve polipropilen gibi sentetik liflerden veya pamuktan üretilir.

Tamponlarınız tahrişe veya alerjiye neden olur mu?

Ürünlerimizin hepsi, güvenle kullanılabileceklerinden emin olmak için titiz bir cilt güvenliği değerlendirmesinden geçer. Tamponlarımızda kullanılan kokular, dünyanın koku güvenliği konusunda lider otoritesi olan Uluslararası Koku Birliği (International Fragrance Association) tarafından belirlenmiş katı güvenlik standartlarına uygundur. Ürünlerimiz kokusuz tampon kullanmayı tercih edenler için net bir şekilde belgelenmiştir.

TAMPON BİLEŞENLERİ HAKKINDA GENEL SORULAR

Çünkü sizin için önemliyse, bizim için de önemlidir.

Neden tamponlarınız %100 pamuktan yapılmıyor?

Tüm TAMPAX ürünleri, nelerden yapıldığına bakılmaksızın, sıkı güvenlik ve etkinlik standartlarından geçer. Tamponlarımız en üst seviyede koruma ve konfor sağlamak için tasarlanmıştır. Pamuk ve reyonu birlikte kullanmak, tüm bu ihtiyaçları karşılayan tamponlar üretmemize yardımcı olur. TAMPAX, 1936’da kurulduğumuzdan beri pamuk, reyon veya pamuk ve reyon karışımı ürünler sunuyor.

Plastik aplikatörleriniz BPA (Bisphenol A) içeriyor mu?

Hayır, içermiyorlar. TAMPAX plastik aplikatörler, BPA içermeyen bir plastikten yapılmıştır.

TAMPAX tamponları, “süper emici” malzeme içerir mi?

Hayır, tamponlarımız hiçbir süper emici malzeme içermez.

TAMPAX tamponları klor ağartması kullanıyor mu?

Hayır, TAMPAX ürünlerinde kullanılan emici lifler klor elementinden arındırılmış bir ağartma işlemiyle yapılır.

TAMPAX malzemelerinde neden bir ağartma işlemi yapılıyor?

Ağartma, lif temizliği ve saflaştırılması için kullanılan teknik bir terimdir. Pamuk ve reyonun saflaştırılması zararlı maddelerin elenerek liflerin temizlenmesi için yapılır. Bu sürecin sonunda lifler beyazlar, fakat amaç bu değildir.

Tamponların toksik miktarda dioksin içerdiğini duydum. Bu doğru mu?

Hayır, pamuk ve reyon saflaştırma işlemi dioksin oluşturmayan saf klorsuz bir süreçtir. FDA bu konuyu kendi web sitesinde ele almıştır. Lütfen web sitelerindeki tampon bilgilerini ziyaret ediniz. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Günümüzde piyasadaki tamponlarda kullanılan emici lifler, ürünlerin tehlikeli miktarda dioksin içermesini de engelleyen (çevre kirliliğine yol açan bir tür madde) klor elementini içermeyen bir ağartma işlemiyle elde edilir.

TAMPAX tamponlarında asbest var mı?

Hayır, TAMPAX hiçbir şekilde asbest içermez. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm

FDA, dioksin, asbest, reyon ve TŞS ile ilgili neler söylüyor?

FDA bu başlıkları kendi web sitesinde ele almıştır. Lütfen web sitelerindeki tampon bilgilerini ziyaret ediniz. https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm612029.htm Günümüzde piyasadaki tamponlarda kullanılan emici lifler, ürünlerin tehlikeli miktarda dioksin içermesini de engelleyen (çevre kirliliğine yol açan bir tür madde) klor elementini içermeyen bir ağartma işlemiyle elde edilir.

Tamponlarınızda glifosat gibi pestisit veya herbisit var mı?

Hayır, pamuk tedarikçimiz liflerimizin glifosat içermediğini onaylar. Ayrıca, tedarikçilerimiz, eğer varsa pestisit veya herbisit kalıntılarını yok edecek temizleme ve saflaştırma işlemleri uygular.

Top